KOVINĖ SAVIGYNA
PSICHOLOGINIS PASIRUOŠIMAS
( 85%)
(Taip, būtent 85 procentai ir čia tikrai nėra jokios klaidos!)
TECHNIKA
( 10%)
FIZINIS PASIRUOŠIMAS
( 5%)

 

  

   O dabar truputį matematikos. Įsivizuokime, kad Jūs 6 mėnesius 3 sykius į savaitę po 2 valandas laikėte klubą, kuriame Jus mokė kovinės savigynos. Už treniruotes mokėdavote po 70 lt. per mėnesį, kas sumoje sudaro 420 lt. Jei to klubo kovinės savigynos mokytojas savo darbą išmano, viskas turėjo atrodyti taip: 85 procentai laiko psichologiniam pasiruošimui (išmokoma nebijoti), 10 procentų technikai ir 5 procentai fiziniam pasirengimui. Tokiu atveju viskas puiku – po pusės metų Jūs tampate geru kovotoju.

   Bet, deja, labai dažnai būna taip, kad vietoje 85% liko skirto psichologiniam pasiruošimui, Jūs gaunate kovinę techniką bei fizinį pasiruošimą. Kitaip tariant – norėjote nusipirkti „Ferarri“, o vietoje to gavote „OPEL“ markės automobilį. Tokiuose klubuose Jus apvagia tiek finansiškai, tiek ir laiko atžvilgu. Bet čia dar ne pati didžiausia blogybė. Blogiausia tai, kad Jums duoda neveikiantį ginklą ir kai, neduok dieve, papuolę į pavojingą situaciją Jūs bandysite tuo ginklu pasinaudoti, pasekmės bus tragiškos.

   Deja, kokybiškų mokymų problema egzistuoja ne tik kovinėje savigynoje, bet ir daugelyje kitų gyvenimo sferų, tad prieš pasirinkdami mokytojus, atidžiai išanalizuokite jų veiklą.