Kovinė savigyna

   Kovinė savigyna - priešingybė kovinėms sporto šakoms (pvz. dziudo, graikų romėnų imtynės, pankrationas ir kt.) bei "kovinei gimnastikai" (pvz., bekontaktis karate ir kt.). Tai nėra kažkokia viena universali ir viską apimanti sistema. Pagrindiniai šios sistemos skiriamieji bruožai yra šie:
•  Pirmasis - užpuoliką nuginkluoti, padaryti neveiksmiu ir konvojuoti (tokias sistemas naudoja policija, apsaugos darbuotojai ir kitos spec. tarnybos).
• Antrasis -  agresorių sunaikinti arba ilgam laikui padaryti jį neveiksmiu (šios sistemos naudojamos tiek karinių, tiek ir vidaus reikalų spec. tarnybų, be to yra populiarios ir tarp civilių, norinčių jaustis saugiai šiais pakankamai neramiais laikais).
   Jei kovinė sistema atitinka vieną iš aukščiau išvardintų apibūdinimų, ji turi pilną teisę vadintis KOVOS MENU tikrąja šio žodžio prasme. Išgirdę taip kalbant, daugelis tariamų kovos menų klubų trenerių bei mokytojų gali išvadinti mane nieko nenutuokiančiu Kovos Menų srityje. Tokiems "meistrams" aš visuomet užduodu klausimą - o kas tuomet yra tikras Kovos Menas? Teisingas, pagrįstas logika ir realia praktika atsakymas būtų toks - tai stilius arba sistema, kuri sugeba eilinį žmogų paversti kovotoju, gebančiu kovoti įvairiose situacijose ir prieš įvairaus pasiruošimo lygio priešininkus (dažniausiai kuo nors ginkluotus), ir neturinti nieko bendra nei su sportinėmis, nei su bekontaktėmis ar nepilno kontakto kovomis ringe ar ant tatamio, kai tenka susidurti tik su vienu priešininku, kuris tikrai nebus ginkluotas peiliu, beisbolo lazda ar dar blogiau - šaunamuoju ginklu. Yra ir dar vienas, mano manymu, labai svarus skirtumas tarp tariamų ir tikrų Kovos Menų - tai laikas, per kurį paprastas žmogus tampa grėsmingu kovotoju. Gerai pasvarstykite, ar turite 3, 5 ar net 10 metų pasirengti savigynai (nes daugelis tariamų "kovos menų" pareikalauja būtent tiek laiko), kai užpulti Jus gali jau šiandien! Vienas iš kovinės savigynos uždavinių - per maksimaliai trumpą laiką (baziniam kursui pakanka trijų mėnesių - su sąlyga, kad instruktorius, kuris atsakingas už paruošimą yra pakankamai kvalifikuotas) paruošti žmogų taip, kad jis sugebėtų išsisukti iš daugelio nemalonių konfliktinių situacijų.