Lietuvos rytas (2002 06 24 - 29)
      
   "... Vilnius. Birželio 26-ąją į ligoninę iš savo buto A.P.Kavoliuko gatvėje atvežtas ir dėl durtinės žaizdos krūtinėje paguldytas V.D. (g. 1976 m.). Nukentėjusysis paaiškino, kad namo laiptinėje jį peiliu sužalojo nenustatytas asmuo.

   - Trečiadienį į ligoninę iš Ukmergės gatvės atvežtas ir dėl galvos smegenų sukrėtimo paguldytas A.Z. (g. 1988 m.). Nukentėjęs paauglys paaiškino, kad netoli Šeškinės pradinės mokyklos jį sumušė jaunuolis.

   - Kaišiadorys. Birželio 17 dienos rytą į ligoninę iš Darsūniškio kaimo atvežtas ir dėl sumuštos galvos ir sulaužytų šonkaulių buvo paguldytas K.L. (g. 1952 m.). Tą pačią dieną vyriškis buvo išvežtas į Kauno klinikas, o birželio 21 dieną mirė. Birželio 26 dieną sulaikyti ir uždaryti į areštinę D.J. (g. 1981 m.), Ž.K. (g. 1986 m.), V.B. (g. 1987 m.) ir R.Č. (g. 1986 m.).

   - Vilnius. Birželio 25 dieną Latvių gatvėje kilus konfliktui, grupė asmenų peiliu sužalojo A.A.B. (g. 1966 m.), kuris dėl pjautinės žaizdos pilve paguldytas į ligoninę. Įtariamieji M.V. (g. 1966 m.), A.M. (g. 1957 m.) ir A.C. (g. 1948 m.) nuvežti į policiją.

   - Kaunas. Birželio 24 dienąą į ligoninę iš Kaišiadorių rajono, Rumšiškių liaudies buities muziejaus, atvežtas ir dėl durtinės žaizdos pilve paguldytas S.S. (g. 1975 m.).

   - Klaipėda. Antradienio vakare Varpų gatvėje į R.M. (g. 1971 m.) butą, atidarius duris, įsiveržė trys kaukėti asmenys. Užpuolikai, grasindami šeimininkui į pistoletą panašiu daiktu, pagrobė buto raktus ir pabėgo.

   - Birželio 25 dieną į ligoninę dėl sulaužyto žandikaulio paguldytas V.A. (g. 1959 m.). Vyriškis paaiškino, kad birželio 24 dieną Taikos prospekte jį sumušė policininkai.

   - Kauno rajonas. Birželio 23 dienos vakare Garliavoje, St.Lozoraičio gatvėje prie automobilio "Mazda 626", kuriame sėdėjo S.K. (g. 1982 m.) ir R.S. (g. 1982 m.) priėjo trys vyriškiai. Jie smaugė ir sumušė S.K. bei, grasindami į revolverį panašiu daiktu, pagrobė mobiliojo ryšio telefoną.

   - Sekmadienį į policiją kreipėsi V.L. (g. 1974 m.) ir pareiškė, kad birželio 22 dieną Meistrų gatvėje esančio namo kieme 3 vyrai, grasindami jam ir draugui Č.M. (g. 1972 m.) peiliu, pagrobė 1987 m. automobilį "Mazda 323". Nuostolis - 1000 litų.

   - Gabijos gatvėje D.Š. (g. 1979 m.) sumušė trys nepažįstami asmenys ir atėmė piniginę, kurioje buvo 500 litų.

   - Verkių gatvėje R.R. (g. 1977 m.) iš už nugaros pajuto smūgį į galvą ir prarado sąmonę. Atsigavęs pastebėjo, kad iš kišenės dingo piniginė, kurioje buvo pasas, 130 litų, banko kortelės, automobilio dokumentai ir mobiliojo ryšio telefonas. Nuostolis - 320 litų.

   - Klaipėda. Birželio 23 dieną Smiltynės gatvėje vyriškis peiliu sužalojo R.Ž. (g. 1983 m.), kuris dėl durtinės žaizdos krūtinėje paguldytas į ligoninę.

   - Alytaus rajonas. Birželio 27 dieną Davainiškių kaimo kapinėse du jaunuoliai, grasindami nepilnametei R.C. (g. 1987 m.) peiliu, atėmė mobiliojo ryšio telefoną. Nuostolis - 500 litų..."

ir t.t.

   Tokia informacija jau seniai nieko nebestebina, ji tapo mūsų pilkos kasdienybės dalimi. Kiekvieną dieną per TV mes matome ir girdime:
   “...konflikto metu tėvas kirviu užkapojo sūnų...”, “...jau rastos trys pakelės maniako aukos...”, “...grįžtančią vakare iš mokyklos ją užpuolė grupė neblaivių jaunuolių. Žiauriai sumušę ir apiplėšę paliko mirti...”, “...įsiveržę į butą kaukėti asmenys, surišę buto šeimininkus, juos žiauriai kankino, o vėliau apiplėšė...”, “...vaikiną geležinkelio stotyje žiauriai sumušė ir apiplėšė du nepažįstami asmenys, kurių tapatybės iki šiol nenustatytos...”...
   Šią informaciją mes priimame ir suvokiame kaip kažką tolimo, kažką, kas su mumis nesusiję. Manome, kad taip gali nutikti su bet kuo, bet tik ne su mumis! Taip manydami, mes stipriai klystame, nes tai gali nutikti bet kuriam iš mūsų! Galbūt, perskaitę paskutinį sakinį Jūs nutaisysite protingą veido išraišką ir pasakysite: “Aš puikiai suprantu, kad taip gali nutikti ir man!”. Tų, kurie pasielgė būtent taip, aš norėčiau paklausti: “O ar suvokiate? Nes vien tik supratimo čia nepakanka. O ar imatės bent menkiausių veiksmų, kad to išvengtumėte?”.
   Visa SAVIGYNA.LT pateikiama informacija yra skirta tiems, kurie nenori susitaikyti su į skerdyklą vedamo veršelio role, tiems, kurie jau suvokė, jog gyvenimas ne visuomet būna gražus ir paprastas...