Lankstumo pratimai

    Jei manote, kad lankstumo pratimai skirti vien tam, kad galėtumėte smūgiuoti koja į galvą (beje, gatvėje tokią techniką gali naudoti tik savižudis), arba pasipuikuoti prieš draugus, kokį puikų padarote špagatą, geriau negaiškite savo brangaus laiko ir nesiimkite lankstumo treniruočių, nes tai bus lankstumas vardan lankstumo.

   Tikroji lankstumo pratimų paskirtis - apsaugoti raumenis, raiščius ir sausgysles nuo traumų. Žinoma, lankstumas neprivalomas, bet jis suteikia didelį pranašumą situacijose, kai Jūsų kūnas dar prieš akimirką buvo atsipalaidavusioje būsenoje, o jau po sekundės jis gauna dideles fizines apkrovas.

   Šių pratimų atlikimo metodika gana paprasta.

   a) pratimo judesys turi būti vientisas, t.y., jei pradėjote lenktis į priekį, tai neskubėdami ir lenkitės. Pajutę tempimą sustokite, pabūkite tokioje padėtyje 2-3 sekundes ir grįžkite atgal. Nespyruokliuokite (nebent Jums patinka patemptų raumenų skausmas). Pakartokite pratimą 5-10 kartų.

   b) tempimas neturi sukelti nemalonaus skausmo. Gaila žiūrėti į tuos kankinius, kurie atlieka tempimo pratimus sukandę iš skausmo dantis. O dar labiau gaila mokytojų, kurie priėję prie taip besikankinančių dar paspaudžia, manydami, kad daro savo mokiniams paslaugą.

  Yra viena geležinė taisyklė, kurią vertėtų prisiminti kiekvieną sykį kai atliekate tempimo pratimus - vieną sykį rimtai pasitempsite kokį nors raumenį ir Jūs daugiau niekada nebegalėsite to raumens visiškai pratampyti.

   c) nenaudokite lankstumo pratimų vietoje apšilimo. Geriausia juos atlikti treniruotės pabaigoje, nes raumuo kaip plienas - kuo jis "šiltesnis" , tuo geriau pasiduoda tempimui.

   d) jeigu nusprendėte užsiimti lankstumo gerinimu, atlikinėkite pratimus bent jau kas antrą dieną, nes priešingu atveju trypčiosite vietoje.