Atsispaudimai

 

 

   Atsispaudimai - vienas geriausių fizinio pasiruošimo elementų. Juos darydami Jūs treniruojate ne tik raumenis, bet ir riešus bei pirštus, ko pasekoje išvengiate bereikalingų traumų kovos metu.

   Riešų treniruotė. Tie, kurie turi tvirtus riešus įgyja pranašumą ne tik tuomet, kai kovodami jų netraumuoja, bet ir tais atvejais, kai reikia tvirtai įsikibti, kad tas negalėtų išsilaisvinti.

   Norint treniruoti riešus, darykite atsispaudimus ant krumplių (134 pieš.) arba ant išorinės plaštakų pusės (135 pieš). Atlikdami atsispaudimus ant krumplių į žemę remkitės tik rodomojo ir didžiojo piršto krumpliais!

   Rankų pirštų treniruotė. Pradėkite nuo atsispaudimų ant penkių pirštų (133 pieš.), jei taip dirbant matote, kad to padaryti dar negalite, remkitės į grindis keliais taip sumažindami krūvį per pus. O jei ir to nepavyksta, Pasirėmę į žemę keliais tiesiog pabandykite pastovėti ant pirštų. Po to, kai Jūsų pirštai pakankamai sutvirtės, pradėkite daryti atsispaudimus ant keturių, trijų ir pagaliau dviejų (rodomojo ir didžiojo) pirštų.

   Siekdami maksimaliai efektyviai treniruoti raumenis, neapsiribokite vien paprastais ir monotoniškais atsispaudimais. Kaitaliokite kojų ir rankų padėtį (136-139 pieš.), atitraukite nuo žemės rankas (140-142 pieš.), pakaitomis perneškite kūno svorį nuo vienos rankos ant kitos. Kaitaliokite atsispaudimų tempą:

 - nusileiskite lėtai, o pakilkite greitai;

 - pakilkite ir nusileiskite kaip kalima greičiau;

 - nusileiskite per tris sykius, o pakilkite per vieną.

   Nepamirškite, kad atsispaudimas visiškai padarytas tik tuomet, kai krūtine pasiekiate žemę, o pakilę pilnai ištiesiate alkūnes. Kiekvieną judesį atlikite pilna amplitude - nuo pradžios iki pabaigos, neapgaudinėkite savęs darydami tik trečdalį, arba pusę reikiamo judesio. Visuomet vadovaukitės taisykle "Geriau mažiau, bet kokybiškai".