Psichologinis pasiruošimas

    Teko matyti ne vieną nustebusį veidą, kai kalba pasisukdavo link psichologinio pasirengimo kovai. Didžioji dalis lankančių įvairius kovos menų klubus gyvenime nieko apie tai nėra girdėję arba jiems atrodo, kad visas psichologinis pasirengimas - mokytojo ar trenerio kartojami žodžiai: "nebijok", "protas kovojant turi būti šaltas ir blaivus", "susikaupk", "niekada nenuvertink savo priešininko" ir t.t.

 O ir toli gražu ne kiekvienas sensėjus gali atsakyti, kai jo paklausiama, kokį psichologinį pasirengimą kovai jis suteikia savo auklėtiniams. Labai dažnai tenka išgirsti tokius žodžius: "Jie mokosi technikos, ruošiami fiziškai, na o psichologinis nusiteikimas kovai atsiras savaime" (gal ir "atsiras" vienam iš šimto) arba kitas populiarus pasakymas: "Jie dar nepasiruošę suprasti tokios informacijos" (?!).

 Dabar pasižiūrėkime kas nutinka, kai kovotojas nepasirengęs kovai psichologiškai...

 Susidūręs su agresoriais gatvėje, ar bet kurioje kitoje aplinkoje ir neturėdamas deramo psichologinio pasiruošimo, žmogus pamiršta visą techniką bei taktiką kurią dar visai neseniai taip puikiai demonstravo salėje ant tatamio. Taip nutinka, nes jis IŠSIGĄSTA, jį tiesiog užvaldo BAIMĖ... IR VISO TO PASEKOJE JIS PRALAIMI.

 Jūs puikiai kovojate ringe, o ar galėsite taip pat gerai tai daryti ant skardžio krašto? Sugebate apsiginti nuo partnerio, ginkluoto mediniu peiliu, o ar apsiginsite tamsiame skersgatvyje nuo ginkluoto užpuoliko, laikančio rankoje tikrą, gerai pagaląstą peilį (kuomet kiekvieną neteisingą savo veiksmą Jūs išgyvensite LABAI skausmingai)? Sparingo metu išguldote tris, keturis ar net penkis Jus atakuojančius partnerius, nes suvokiate, kad Jus puldami jie tikrai neketina Jūsų laužyti, o kaip seksis tai padaryti gatvėje, kai susidursite su keliais "kampuotais berniukais", kurie nusprendė įvairumo dėlei patampyti Jus veidu per asfaltą?

 Stebint karius realiame kare, buvo pastebėta, kad tik 25% iš jų kovoja teisingai, o likę 75% daro vieną klaidą po kitos, nes siaubingai bijo... bijo žūti! Taip nutinka ir gatvėje.

 Kaip jau supratote, pagrindinė psichologinio pasirengimo kovai užduotis - nugalėti baimę. Tai nereiškia, kad baimė visiškai išnyksta ir Jūs tampate bebaimiu (taip nutikti gali tik tuomet, kai žmogui atsiranda rimtų problemų su psichika). Psichologinio pasiruošimo metu Jūs išmokstate baimę kontroliuoti, pažaboti ir paversti savo pagalbininke, o ne kliūtimi.

 Šis paruošimas - sudėtingiausia ir svarbiausia kovinio parengimo dalis, būtent todėl šiam pasiruošimui ir turi būti skiriama daugiausia dėmesio. Jokia, net ir pati geriausia technika, jau nekalbant apie fizinį pasiruošimą, neišgelbės, jei Jus sukaustys baimė.